KONST / Litografier / Färglitografi 14346468
nr 1434 6468
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Signerad, numrerad 124/440, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 40x48cm, yttermått inklusive ram: 48x55cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 november 2021
kl 18:24:47
26/11 09:41:31
100 kr
29/11 17:56:46
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon